Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

گزارش کتاب تحلیل سیاستگذاری عمومی؛ تئوری، سیاست ها و روش ها

سیما رفسنجانی نژاد: تقریباً دو دهه تحقیق دربارة سیاست عمومی با استفاده از مفهوم شبکه سیاستی به تولید آثار قابل‌توجهی انجامیده‌است. تعداد زیادی مقاله راجع به شبکه‌های سیاستی را می‌توان در نشریات برجسته راجع به علوم سیاسی و مدیریت دولتی و حتی کتاب‌های مجموعه‌مقالات و شماره‌های خاص برخی نشریات یا نشریات سیاستی تخصصی‌تر یافت. بنابراین، این مفهوم را می‌توان یکی از مفاهیم تحلیلی عمده در زمینة سیاست عمومی دانست که تا حدی رقیب رویکردهای دیگر مثل وزنه‌های سیاسی/نظریة بازی، رویکرد ایده‌ها یا رویکرد ائتلاف مدافع است و تا حدی هم مکمل آنها به شمار می‌آید. این مفهوم به‌منظور تحلیل سیاست‌گذاری و اجرا در سطح محلی و منطقه‌ای، سطح ملی، اروپایی و بین‌المللی استفاده شده‌است. بعلاوه، این مفهوم در تحلیل سیاست‌گذاری در بسیاری از بخش‌های مختلف صنعتی مثل انرژی هسته‌ای، مواد شیمیایی و ارتباطات از راه دور و حوزه‌های سیاستی مثل سیاست زیست‌محیطی یا سیاست علمی کاربرد داشته است.

به منظور مطالعه کامل متن فایل پیوست را دانلود نمایید.

Attachments:
Download this file (chapter14.pdf)chapter14.pdf[ ]216 kB

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.