Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

گزارش کتاب تحلیل سیاستگذاری عمومی؛ تئوری، سیاست ها و روش ها

معصومه سلطانی: فصل دوازدهم با عنوان (rationality in Policy decision making)با بحث پیرامون پیوند میان دانش و تحلیلهای سیاستگذاری آغاز می شود. این فصل در ادامه نفوذ و سلطه ی رویه ای و ماهوی تصمیم گیری سیاستگذاری و نقش متمایز تحلیلگران و تصمیم گیران را جستجو می کند. این فصل به بازنگری در حرکت در ابزارهای در حال گسترش برای تحلیلهای سیاستگذاری می پردازد, با تفکیکهای هنجاری میان طرفداران عقلانیت نظری و عملی مواجه می شود, نشان می دهد که چگونه مشارکت عمومی می تواند به افزایش عقلانیت تصمیمهای عمومی منجر گردد, و با این نکته پایان می یابد که وضعیت عقلانیت در تصمیم گیریهای عمومی نامعین است.

به منظور مطالعه کامل متن فایل پیوست را دانلود نمایید.

 

 

Attachments:
Download this file (rationality.pdf)rationality in Policy decision making[ ]285 kB

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.