Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

به سمت دولت الکترونیک: با رویکرد اداره امور عمومی

مترجم علی ملک محمدی: علم و فن اداره امور عمومی، بحث دولت الکترونیک بر ارائه خدمات، اطلاعات و تکنولوژی متمرکز است. این مقاله در پی آن است تا نشاندهد به رویکرد اداره امور عمومی به سمت دولت الکترونیک نیاز داریم که بر این رویکرد تکنوکراتیک تفوق یابد. نظریه اداره امور عمومی به ماکمک می کند تا از زندان مفهومی ایدئولوژی مدیریت اطلاعات، که هم اکنون بر دولت الکترونیک غلبه دارد، رهایی یابیم. جایگاه دولت الکترونیک (بخش‌هایی از اداره امور عمومی که تحت تاثیر دولت الکترونیک قرار می‌گیرد) و نقطه تمرکز آن (رویکرد آن به حکومت)، هردو، میتوانند برای گسترش این مفهوم به کار آیند. اگر دولت الکترونیک را غنی سازی نکنیم، نمی‌توانیم از بسیاری از امکانات آن بهره‌برداری کنیم. به علاوه اگر به رویکرد مدیریت اطلاعات بچسبیم، دولت الکترونیک پایه‌های مشروعیت مدیریت اداره امور عمومی را به مخاطره می‌اندازد.

به منظور مطالعه مقاله به صورت کامل، فایل پیوست را دانلود نمایید.

 

Attachments:
Download this file (دولت الکترونیک.pdf)دولت الکترونیک.pdf[ ]1017 kB

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.